pátek 22. července 2016

KNIŽNÍ SÉRIE: Brie

Nejsem velký příznivec ani vášnivý čtenář erotických románů, ale když jsem na goodreads narazila na jeden zajímavý titul, nedalo mi to. Jednalo se o erotický román, konkrétně pak BDSM erotický román, který se patrně svezl na určité vlně Padesáti odstínů. Zatímco známou sérii jsem nečetla – respektive, po několika stranách jsem ho v zájmu zachování psychického zdraví odložila – tato kniha mě zaujala natolik, že jsem přečetla celou sérii. 

Napsala ji Red Phoenix, americká autorka, která se proslavila především svoji knihou Brie Learns the Art of Submission, což je první díl celé série. Vypráví o mladé Brie – dívce, která by se ráda věnovala filmu a režii, jež vystudovala, nicméně je odsouzena k práci prodavačky v trafice. To až do dne, kdy ji jeden charismatický muž nechá na pultě vizitku „večerní školy pro subinky“ – Submissive Training Center. Postupně poznává lákavý svět BDSM, nové přátelé – a postupně i svoji lásku. Celá tato zkušenosti jí změní život, postupně zjišťuje, kým vlastně je a jaký je její život.

“Can you explain how a supposed novice employs advanced cunnilingus techniques?” She looked up at him and said simply, “I googled it, Sir.”

Její příběh postupně zabírá tři knihy – Brie Learns the Art of Submission, Brie Embraces the Heart of Submission a Brie Masters Love in Submission. Tedy v případě prvního vydání, „Vintage Brie“. Letos začalo vycházet nové vydání – „Brie’s Submission“, která se má skládat z devíti knih, přičemž jich vyšlo už pět. 

Jak je zjevné z názvů, knihy vyšly v angličtině a českého překladu se nedočkaly a není mi nějak známo, že by se tak v blízké budoucnosti mělo stát. Na druhou stranu, jazyk není náročný a lze se celou sérii prokousat vcelku snadno. Jedná se o používaný jazyk (pominete-li erotické výrazy, které ve školní angličtině sotva použijete), žádné archaismy ani příliš složité větné konstrukce. V tomto případě se jazyka určitě nemusíte bát – a pokud přeci jen trochu ano, berte to jako příjemnou letní výzvu

“How do you know you have a cheap Dom?"
Brie rolled her eyes. "Just hit me with it."
"He asks you to take off your collar to walk the dog."
Brie actually laughed out loud.

Co se týče BDSM, příjemně to překvapilo. Sice se jedná o erotický román, tedy jeho hlavní náplní je něco, co lze označit za erotické fantazie autorky, které se příliš realitě neblíží, nicméně abych byla upřímná – v těch zásadních věcech se to neliší (na rozdíl od takových Padesáti odstínů – seznamy rozdílů a faktických nepřesností lze najít snadno na internetu). Kromě toho čtenáře seznamuje i se základními pilíři BDSM – s čímž se jiné erotické romány nepříliš neobtěžují. Celé je to ve výsledku vzrušivé, místy poučné, zajímavé a vtipné. Postupně se do toho také více motají city – především láska, kterou Brie postupně poznává a musí kvůli ní činit některá nelehká rozhodnutí. 

Pokud tedy hledáte nějaké lehčí čtení na léto, vzrušivé, vtipné a poutavé, rozhodně se Brie nebojte. Věřím, že vás zaujme a upoutá – a že se vám bude líbit. 


1 komentář:

  1. Dobrý den, série mě také zaujala, nemohu však najít poslední díly (7-9), jedině na amazonu. Neporadíte mi, kde jste je objevila vy?

    OdpovědětVymazat